péntek, március 29Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Sent: Thursday, April 20, 2017 8:23 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: 10 bizarr haláleset a középkorból

Múlt-kor hírlevél - 2017. április/3.

„...hason fekve, hátat fordítva...”

„…hason fekve, hátat fordítva…”

Ragyogó kék ég, színes virágokkal tarkított zöld fű, simogató napsütés, virágillat, madárcsicsergés – a május a szabadság, a kiszabadulás ideje. Piknikezni a szabad ég alatt, pokrócon feküdni a földön, szánkban egy hosszú fűszállal bámulni a bárányfelhőket, elhagyni a megszokásokat, felszabadulni a konvenciók alól. Hogy aztán újra visszatérjünk, ahogy mondani szokták, a „megszokott kerékvágásba”, mintha mi sem történt volna – vagy azért mégsem. Dióhéjban összefoglalva ez a Majális gondolati háttértörténete.

Romek Dóra cikkét keresse a Múlt-kor tavaszi számában

Már a világ bármelyik pontjáról elérhető a Múlt-kor magazin

Nincs többé magas postaköltség, bizonytalan, elhúzódó kézbesítés, elvesző csomag.

Mostantól digitálisan is előfizethet a Múlt-kor történelmi magazinra, illetve
szabadon válogathat archívumunkból is. Töltse le még ma okos eszközeinek bármelyikére a magazint.

Részletek és előfizetés

Fizessen elő a Múlt-korra most még nagyobb kedvezménnyel!

Válassza megújult megrendelési felületünkön a bankkártyás fizetési módot, és egyéves előfizetés esetén a 4. lapszámot ingyen adjuk!

ERRŐL ÍRTUNK A HÉTEN

Újabb 10 bizarr haláleset a középkorból

Aljas merényletek, kegyetlen kivégzések és egy vak király, aki rohamra indult az ellenséggel szemben. A középkor gyakran abszurditásba hajló kegyetlensége nem kímélte a királyokat és hercegeket sem. Következzen újabb tíz bizarr haláleset a középkorból!

J. R. R. Tolkien levélben kérte meg kezét leendő feleségének, miután 3 évig nem szólt hozzá

Az árvává váló Tolkien gyermekkorában ismerkedett meg a szintén árva Edith Mary Brattel. Sok időt töltöttek el együtt az egyszerű sétáktól a diákcsínyekig, mígnem rádöbbentek, hogy szerelmesek egymásba. Tolkien gyámja azonban a fiú jegyeinek romlása miatt eltiltotta őket egymástól.

Nyilvánosságra hozták az '56-os hódmezővásárhelyi megtorlások résztvevőinek névsorát

Nyilvánosságra hozták az ’56-os hódmezővásárhelyi megtorlások résztvevőinek névsorát

Nyilvánosságra hozta a hódmezővásárhelyi Emlékpont a honlapján azoknak a helyi munkásőröknek és karhatalmistáknak a névsorát, akik részt vettek az 1956-os megtorlásban – jelentette be a közgyűjtemény vezetője kedden az alföldi városban.

Melyik művészeti alkotás jellemezheti legjobban az egyes európai országokat?

A kozákok vakmerő levele, egy hazáját féltő lengyel nemes és egy évszázadok óta megfejthetetlen mosoly. Egy a napokban közzétett különleges térkép Európa országait leghíresebb képzőművészeti alkotásaik szerint ábrázolja.

Száz év után derült ki, hogy mégsem nők az ölelkező pompejiek

Egy, a pompeji vulkánkatasztrófa áldozatait CT-vizsgálat alá vető projekt munkálatai közben kiderült, hogy a két ölelkező emberalak, akiket eddig nőknek hittek, valójában férfiak voltak. A pár maradványait 1914-ben találták meg az alagsori boltíves folyosójáról (cryptoporticus) ismert domus udvarán.

további történelmi hírek, érdekességek

Extra tartalmakért kövessen minket közösségi oldalainkon.

Hol kapható a magazin?

Ha nem találja, vagy csak nehezen tudja beszerezni a Múlt-kort, akkor az alábbi linken megkeresheti, hol kapható

Megnézem, hol van legközelebb

Kapcsolat

A Múlt-kor hírlevelével kapcsolatos esetleges kérdéseit az info@mult-kor.hu címen várjuk. Kövessen minket Facebookon, Twitteren, Tumblren, valamint blogunkon is!

Ezt a hírlevelet a(z) igazgato@neriiskola.hu címre küldtük, mivel Ön feliratkozott a hírlevél listánkra.
A hírlevélről való leiratkozáshoz, kérjük kattintson ide.

A képet a feladó eltávolította. nlstat